En İyi 20 Akıllı Evcil Hayvan Eşyası

APPA (American Pet Products Association)‘nın 2019-2020 verilerine göre Amerika’daki ailelerin g’sinin evcil hayvanı bulunmakta. Bunu nüfusa göre oranladığımızda neredeyse 85 milyon aile olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda bu denli artan evcil hayvan edinme oranı tabii ki beraberinde akıllı evcil hayvan eşyaları sektöründe de büyük hareketlenmelere sebep oldu. Bilimin de etkisiyle artık evimizdeki dostlarımız için alabileceğimiz birçok teknoloji harikası ürün geliştirildi.

En İyi 20 Akıllı Evcil Hayvan Eşyası
Evcil Hayvanlar

Fi Smart Dog Collar

Isırıklara daha dayanıklı olması için güçlendirilmiş iç çelik zırh ve dışı alüminyum koruyuculu bu tasma ‘’dog-proof’’ olarak adlandırılıyor. 30 dakika boyunca 1.5 metre su altında ve ayrıca tuzlu suda bekletilerek çeşitli testlere tabi tutulan tasmanın su geçirmezlik derecesi ise IP68. Bu da köpeğiniz eğlencesinden geri kalmadan onu kontrol altında tutabilmenizi ve koruyabilmenizi sağlıyor.       

Telefona indirilen Fi uygulaması ile köpeğinizin günlük attığı ve atması gereken adım sayısını kontrol ederek ne zaman yürüyüşe çıkmanız gerektiğine karar verebilir, böylece fiziksel açıdan en sağlıklı durumda olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Fi App ile rengini telefonunuzdan seçebileceğiniz led ışıkla karanlıkta köpeğinizi çok daha kolay bulabilirsiniz. Böylece gece yürüyüşleri çok daha güvenli bir hale gelecektir. 

Fi’nin en önemli yanı ise takip konusundaki başarısı. Forbes’un söylediğine göre Fi, ‘’Piyasadaki en uzun ömürlü izleme cihazı’’ olma özelliğine sahip. Telefonunun pilini bitirmeden GPS ile köpeğinizi takip edebilmenizi sağlayan Fi, izleme hızını ve doğruluğunu en üst düzeye çıkarmak için üç adet uydu kullanıyor. 

Fi, GPS teknolojisi için LTE-M ağını kullanan ilk takip tasması olma özelliğine de sahip. LTE-M, 3G/4G/5G/LTE ile karşılaştırıldığında daha uzak mesafelerde geçerli, daha uzun pil ömürlü performans sağlayan yeni bir teknoloji.

iCalmPet

En akıllı evcil hayvan eşyaları kategorisindeki iCalmPet, biyoakustik olarak tasarlanmış ve önceden yüklenmiş müzikle 3 saat boyunca çalışabilen, kediler için bir ses terapisi aletidir. Kediler fiziksel ortamlarındaki değişiklerden hoşlanmazlar. Yabancılar, başka hayvanlar, farklı yiyecekler vb. şeylerin etkisini, iCalmCat tutarlı bir işitsel ortam oluşturarak azaltır. iCalmCat üstün ses kalitesi ve işlevselliği ile hem evcil hayvanınızı hem de sizi mutlu edecek bir ürün. Piyasada aynı zamanda köpekler için olan iCalmDog versiyonu da bulunuyor.

PetSafe Smart Feed

Bu ürün ile akıllı telefonunuz elinizdeyken, evcil dostunuzu istediğiniz zaman istediğiniz yerden besleyebilirsiniz. Ücretsiz telefonunuza indirebileceğiniz uygulaması ile besleyiciyi, evinizin Wi-Fi’sine bağladığınızda, evde veya ofiste de olsanız evcil hayvanınızın yemeklerini planlayabilir, ayarlayabilir ve izleyebilirsiniz. 

Smart Feed, 24 fincan kuru veya yaş mama yiyecek tutar. Tasarımının yiyeceklerin sıkışmasını ve ezilmesini engellemesi sayesinde yemekleri günde 12 defaya kadar planlayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak yavaş ve hızlı besleme ayarları, evcil hayvanınızın yeme alışkanlıklarını düzeltmek için de kullanılabilir. “Şimdi Besle” seçeneği ile de cihaz, hayvanınızı anlık olarak beslemenize imkan sağlıyor.